Lista Wydawnictw

Andrzej Olejko,Krzysztof Mroczkowski - Szachownice nad okupowaną Europą

Dostępność: W MAGAZYNIE
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 60,39 zł 60.39
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dzieje lotów do okupowanej Polski w okresie II wojny światowej były dotąd pisane najczęściej językiem historycznych statystyk - danych osobowych, dat zestrzeleń, typów maszyn oraz ilości zrzuconych skoczków i materiałów. Lecz czy nie należałoby ich przedstawić inaczej?Dzieje tej wielkiej powietrznej akcji to przecież nie same maszyny i sprzęt wojenny - to także, a może przede wszystkim, ludzie. 

Niniejsze opracowanie łączy dane statystyczne ze wspomnieniami, raportami bojowymi i relacjami pisanymi bezpośrednio po walce, tak by otrzymać ten, niemal pełny obraz - odzwierciedlenie emocji towarzyszących śmiercionośnej, lotniczej służbie na nocnym niebie ogarniętej wojenną pożogą Europy. 

U podstaw niniejszej pracy, eksponującej udział Polskich Sił Powietrznych w operacjach specjalnych w latach 1941-1945 w świetle wybranych dokumentów i relacji, leżała chęć odnalezienia, oznaczenia i przybliżenia bogatego oraz częstokroć dramatycznego losu ludzi, maszyn i miejsc związanych z operacjami zrzutowymi do okupowanej ojczyzny.

Fragment tekstu "Od Autorów" - dr hab.prof.UR Andrzej Olejko   dr Krzysztof Mroczkowski.

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Stan nowa
Format B5
Ilość stron 405
Ilustracje czarno-białe
Mapy nie
Tabele, Zestawienia nie
Plansze barwne nie
Oprawa twarda
Waga 1,000
Rok wydania 2011
ISBN 978-83-89183-69-9

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl